BŁAŻEJ RUDNIK Mistrzem lubuskiej olimpiady młodzieży młodzików w biegu na 100m, 11,50s.

Na historycznym pięknym przedwojennym stadionie olimpijskim w Słubicach, na którym to w 1936 roku przeprowadzano Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, zorganizowano 2 czerwca 2022 r. w czwartek finały mistrzostw województwa lubuskiego w indywidualnej lekkie atletyce młodzików i juniorów LOM.  Do tej imprezy zakwalifikowali się też nasi uczniowie z Bobrowic. Zagwarantowany start miało 5 uczniów, jednak z różnych powodów udział wzięli jedynie dwaj nasi mistrzowie powiatowi, sprinterzy Błażej Rudnik i Tomasz Kotwicki.

W biegu na 100m, jak zwykle najszybszym był Błażej Rudnik, z czasem 11,50s.do którego nikt nie mógł się zbliżyć, więc złoty medal trafił do najszybszego zawodnika województwa w młodzikach, zamieszkałego w Dębach. Nasz uczeń jest brany pod uwagę przy powołaniu do reprezentacji Polski na Europejskie Igrzyska LA, EYOF w Banskiej Bystrzycy. Błażej jest również najszybciej biegającym obecnie zawodnikiem w województwie lubuskim i z trzecim wynikiem w Polsce.

W biegu na 300m Błażej Rudnik był V z czasem 40,93s, tracąc do brązowego medalisty 0,4s, a do czwartego 0,03s. Tomek Kotwicki był 16 z czasem 44,21s.

WSZYSTKIM NASZYM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY UDANYCH STARTÓW A BŁAŻEJOWI SERDECZNE UŚCISKI ZA ZDOBYCIE ZŁOTEGO KRĄŻKA!