25 czerwca na stadionie w Bobrowicach Ludowy Klub Sportowy Bóbr Bobrowice obchodził swoje 70 lecie powstania tj. od 1952 roku, jako jeden z niewielu na naszym terenie z taką wieloletnią tradycją. W bardzo dobrej oprawie oraz z wieloma pamiątkowymi  upominkami dla byłych działaczy i piłkarzy Prezes Krzysztof Wiktorski wraz z obecnym zarządem klubu prowadził okazałą uroczystość.
Od godziny 10:00 na dwóch boiskach rywalizowali młodzicy w turnieju piłkarskim PASJA-ENERGIA-TRADYCJA. Bezkonkurencyjna okazała się Carina Gubina, która w finale pokonała Hat-Trick Lubsko 2:0.
Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1. Carina Gubin
2. Hat-Trick Lubsko
3. Dozamet Nowa Sól
4. Budowlani I Lubsko
5. MUKS 11 Zielona Góra chłopcy
6. MUKS 11 Zielona Góra dziewczęta
7. Budowlani II Lubsko
8. Bóbr Bobrowice
9. Spartak Budachów
10. Sparta Nietkowice
Adrian Bławuciak z Hat-Tricka Lubsko został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, zaś Michał Suchodolski z Bobru Bobrowice został wybrany najlepszym bramkarzem. Krystian Różycki z Cariny Gubin został królem strzelców.
O godzinie 14:00 na scenie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości na którą przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich między innymi prezes Lubuskiego Związku Piłki NożnejRobert Skowron. Andrzej Graczyk – Członek Prezydium, Mirosław Kędziora – Doradca Prezesa Lubuskiego ZPN, Zygmunt Orzeszko – Przewodniczący podokręgu Krosno Odrzańskie, Wojciech Wąchała – Wójt Gminy Bobrowice, byli prezesi Bobru, prof. Miłosz Stępiński – selekcjoner reprezentacji Polski U-20, były selekcjoner kadry Polski kobiet, trener w Widzewie Łódź, Jagielloni Białystok czy Pogoni Szczecin, na co dzień profesor Uniwersytetu Szczecińskiego autor wielu publikacji i książek piłkarskich oraz trener Łukasz Becella, który w przeszłości pracował między innymi w Odrze Opole, Lechu Poznań, Rakowie Częstochowa, Pogoni Szczecin, czy ostatnio w KGHM Zagłębiu Lubin.
Podczas uroczystości odznakami i medalami PZPN oraz LZPN nagrodzeni zostali:
Brązowy medal Polskiego Związku Piłki Nożnej:
Jerzy Miś
Srebrna odznaka PZPN:
Jarosław Miś
Złota Odznaka Honorowa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej:
Krzysztof Wiktorski
Wiesław Leśko
Srebrna Odznaka Honorowa LZPN:
Milena Murawa
Julita Sobczyk
Karol Widerowski
Mateusz Śniegowski
Brązowa Odznaka Honorowa LZPN:
Arkadiusz Żyluk
Mirosław Kozyra
Remigiusz Nowak
Po części oficjalnej odbył się również mecz piłki nożnej, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny Oldboy’s, stworzone z byłych zawodników miejscowego klubu sportowego. Towarzysko również gościli byli lubuscy znani zawodnicy Andrzej Puchacz tata Tymoteusza z Unionu Berlin,

reprezentanta kadry Polski, Kędziora Mirek tata Tomka z Dynamo Kijów również reprezentant, Wojciech Pochylski.