Miło nam poinformować, że w dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2022 r. na obiektach w Bobrowicach gościliśmy zawodniczki i zawodników z UKS “Bocian” Słońsk oraz UKS “Dwójki” Kostrzyn, trenujących siatkówkę i piłkę nożną. Organizatorem tego pierwszego tak dużego obozu był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bobrowicach. Nasi goście korzystali głównie z hali sportowej, ze stołówki szkolnej, nocowali w klasach szkolnych, a wieczorami korzystając z uroków, kąpali się w naszym bobrowickim przepięknym Bobrze na trzeciej tamie.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pracy podczas obozu składamy serdeczne podziękowania od nas oraz od uczestników obozu: Paniom kucharkom, sprzątaczkom ze szkoły, obsługi hali, panu gospodarzowi ze stadionu i Pani Magdzie. Serdeczne podziękowania za codzienny trud i prace na rzecz udanego obozu. Również paniom z “Dino”, które tak wiele osób w jednej kolejce obsługiwały uczestników obozu.

Poniżej przedstawiamy relacje uczestników obozu ze Słońska.

Obóz sportowo-rekreacyjny Bobrowice 2022

W ostatni poniedziałek czerwca rozpoczęły się wakacje. Jak co roku w okresie wakacyjnym bierzemy udział w obozie sportowo-rekreacyjnym.

Tym razem zorganizowaliśmy ten obóz w pierwszym tygodniu wakacji na terenie naszego województwa w miejscowości Bobrowice.  W poniedziałek rano 47 zawodniczek i zawodników z UKS Słońsk i UKS Dwójka Kostrzyn nad Odrą wyruszyło autokarem do odległej o 100 km miejscowości, gdzie zastaliśmy przygotowane na przyjęcie naszych sportowców: szkołę, stołówkę,  halę sportową oraz boisko do piłki nożnej.

Na miejscu serdecznie przywitali nas gospodarze: wójt Gminy Bobrowice pan Wojciech Wąchała, pani dyrektor szkoły Magda Sulik oraz kierownik hali sportowej pan Jarosław Miś.

Po zakwaterowaniu udaliśmy się na obiad nasz pierwszy posiłek w nowym miejscu. Przytulna stołówka, bardzo dobre jedzenie i niezwykle miłe i sympatyczne kucharki uzupełniły pierwsze wrażenia z Bobrowic.

Podczas obozu ciężko trenowaliśmy pod okiem trenerów klubowych w 4 grupach: młodziczki, mini siatkówka UKS Słońsk, mini siatkówka UKS Dwójka i grupa piłkarzy. Doskonaliliśmy umiejętności techniczne i taktyczne, pracowaliśmy nad sprawnością ogólną i koordynację. Trenerzy zwracali dużą uwagę na umiejętność współpracy w grupie, na prawidłowe relacje oraz …. na porządek w pokojach, szatniach i na stołówce – rodzice te umiejętności możecie wykorzystać w domuJ.  Nie zabrakło też innych atrakcji: kąpiel w Bobrze, dyskoteka obozowa, mecz zawodniczki-trenerzy czy ognisko na stadionie miejscowego klubu przy akompaniamencie gitary trenera Seweryna.

W międzyczasie pożegnaliśmy naszych Mistrzów Województwa w kat. trójek siatkarskich udających się na Mistrzostwa Polski do Gliwic pod opieką trenera Łukasza Zimmermana i Obecnego Mistrza Polski Oldbojów w siatkówkę pan Dariusza Frybla. Życzyliśmy im powodzenia i obiecaliśmy trzymać za nich mocno kciuki.

Nasza przygoda w bardzo malowniczej miejscowości jaką są Bobrowice trwała do niedzieli. O godz. 12 w hali sportowej nastąpiło oficjalne podsumowanie pobytu przez kierownika obozu pana Dariusza Czarnego, który pochwalił wszystkich za ciężką pracę i wspaniałą atmosferę podczas obozu.  Następnie trenerzy: Paweł Bihuniak, Maciej Sikora i Seweryn Szczotko wręczyli pamiątkowe upominki wszystkim uczestnikom obozu.

Na zakończenie zaprosiliśmy również naszych gospodarzy: panią dyrektor Magdę  oraz kierownika hali pana Jarka, którym kierownik obozu wręczył  gadżety reklamowe naszej gminy  składając na ich ręce podziękowania dla wszystkich mieszkańców Bobrowic za bardzo miłą atmosferę oraz życzliwość z jaką spotykaliśmy się na każdym kroku i w każdym miejscu – w szkole,  hali, stołówce, stadionie, sklepie czy na ulicy.  Bobrowice dziękujemy bardzo.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom dziękujemy za pracę i życzymy udanego wypoczynku. Do zobaczenia  na treningach.

Kierownik obozu Dariusz Czarny