W piątek, 9 września 2022 r. od godziny 10.15 odbywały się już cykliczne szkolne indywidualne biegi przełajowe uczniów z ZSP w Bobrowicach, w ramach Inauguracji  Sportowego Raku Szkolnego 2022/23.

Jako pierwsi na starcie i mecie zameldowali się “zerówkowicze i pierwszoklasiści”, oddzielnie dziewczynki, w których zwyciężyła H. Roszak przed drugą H. Puchtą oraz trzecią L. Karczewską. Wśród chłopców na mecie I zameldował się Sz. Piecuch, II- W. Wegrzycki, a III- był Sz. Szajek.

W starszych kategoriach klas II-III triumfowały: I-Lidka Rowińska, II-L. Kawczyńska, III-H. Sobczak, a wśród chłopców: I-Serdiuczeńko Aramis, II-W. Węgrzycki, III-A. Hirsch.

Klasy IV-VI, dziewczęta: I- Zuzanna Murawa, II-G. Pająk, III- A. Skurzyński, wśród chłopców: I- W. Trąbski, II- F. Suchodolski, III- R. Duś.

W najstarszej kategorii wiekowej klas VII-VIII zwyciężyły: I- Alicja Duś, II-N. Puchta, III- L. Ryżak, wśród chłopców: I miejsce zajął A. Muntian, II – F. Ryżak, III- A. Murawa.

Zdobywcy pierwszych 3 miejsc z podium otrzymali okolicznościowe statuetki biegacza, medale oraz dyplomy ufundowane przez szkołę w Bobrowicach p. M. Sulik, wodę od rodziców oraz poczęstunek owocowy ufundowany przez sołtysa i 2 radnych. Oczywiście nie zabrakło własnych kiełbasek i kaszanek z grilla, który obsługiwany był przez p. Irka, a nad całą gastronomią czuwały panie z obsługi szkoły oraz hali.

Wszystkie dzieci bardzo mocno zaakcentowały swoje aktywne wejście w sportowy rok szkolny 2022/23, kończąc swoje biegi i dobiegając do mety, zostając tym samym zwycięzcami swoich indywidualnych możliwości biegowych.

DUŻE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zapraszamy na gminny szkolny turniej badmintona już 29 wrześ

nia 2022r.