X edycja – 18 września 2022

Od 2012 roku w naszym kraju odbywa się “Narodowy Dzień Sportu” i  już na stałe zapisał się w kalendarzach Polek i Polaków! W połowie września w całej Polsce otwierają się setki placówek sportowych, odbywają się bezpłatne wydarzenia, treningi, zawody sportowe – wszystko w celu promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej!

Narodowy Bobrowicki Dzień Sportu rozpoczął się 17 września 2022 roku o godzinie 9.00. Pierwszymi uczestnikami zmagań sportowych byli tenisiści stołowi, którzy rozegrali indywidualny turniej zaliczony do Grand Prix Bobrowic na sezon 2022/23.

Do rozgrywek zostało zgłoszonych siedmioro zawodników, sam turniej został rozegrany w formule open, w systemie gier “każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich pojedynków na I miejscu podium stanął Jarosław Hołownia, na II miejscu Grzegorz Sieradzki, a na III miejscu Janusz Korzeniowski.

4 miejsce M. Kot, 5 miejsce J. Zabiegaj, 6 miejsce K. Klubów, 7 miejsce A. Piórczyk.

W kategorii kadetów i młodszych zwyciężył Jakub Zabiegaj, II miejsce Kacper Klubów, III miejsce Aleksander Piórczyk.

Zwycięzcy swoich kategorii otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy oraz punkty do klasyfikacji generalnej Grand Prix Bobrowic.

Drugą imprezą sportową przeprowadzoną w ramach NBDS 2022, był turniej kręglarski w Dychowie, podczas, którego wyłoniono najlepszych zawodników z 3 uczestników.

I miejsce A. Piórczyk, II był K. Klubów, a III J. Zabiegaj, otrzymując również puchar i dyplomy.

DUŻE BRAWA I GRATULACJE ZA UDZIAŁ ZWŁASZCZA DLA: OLKA, KACPRA I KUBY!!!

W tym roku widzimy się też 18 września 2022 r. na  Festynie Parafialnym Caritas Bobrowice, przy hali sportowej.