W miniony weekend zakończyły się ostatnie mecze ligowe seniorów z A klasy i trampkarzy z LKS Bóbr Bobrowice. W różnych nastrojach trenerzy i zarząd klubu mogą podsumowywać i analizować minione rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2022/23.

Jednak oceniając występy zespołów z LKS Bóbr Bobrowice, można zaobserwować progres w rozwoju struktury szkoleniowej klubu oraz odbudowywanie szkolenia w kategorii starszych chłopców w postaci udziału w rozgrywkach trampkarzy.

Po wielu latach gry na mniejszych boiskach i w młodszych kategoriach, udało się  przywrócić (choć nie bez trudności) drużynę 11-osobwą trampkarzy, która to kategoria jest bardzo ważnym elementem w procesie etapizacji szkolenia piłkarskiego. Oprócz trampkarzy prowadzone jest szkolenie i treningi na poziomie orlików i młodszych dzieci.

Pomimo miejsca w tabeli i niektórych słabszych spotkań, na pewno przez systematyczne rozgrywki i treningi,  Ci chłopcy mają szanse poprawiać i rozwijać swój potencjał piłkarski. Proces ten jest długotrwały i polega on na systematycznej ciężkiej pracy treningowej, aby przygotowywać zawodników do końcowej fazy gry na etapie seniora. Do tej kategorii dotrwają tylko nieliczni, którzy z determinacją i charakterem będą dążyć do założonego celu. Pomimo pierwszych rozgrywek na pełnowymiarowym boisku GRATULUJEMY WSZYSTKI ZAWODNIKOM I RODZICOM ZAANGAŻOWANIA, SAMOZAPARCIA I DYSCYPLINY! ŻYCZĄC ROZWOJU SPORTOWEGO W RUNDZIE WIOSENNEJ.

Seniorzy “Bobru” kończąc rundę jesienną na 3 miejscu potwierdzili swój potencjał i to, że od kilku sezonów są liczącą się drużynach w tychże rozgrywkach. Po odpowiednich przygotowaniach zimowych, mamy nadzieję, że biorąc pod uwagę reformę rozgrywek A klas w LZPN w tym sezonie, utrzymanie w lidze będzie spokojne. W nowym sezonie po zmniejszonych ilościach A klasowych grup, Nasz zespół będzie dalej w czołowej grupie lubuskich A-klasowych zespołów.

W krośnieńskiej B klasie występował zespół Energetyka Dychów, który spokojnie rozgrywał swoje mecze.

Wszystkim zawodnikom ligowym z naszej Gminy życzymy zdrowia, uniknięcia ciężkich kontuzji oraz radosnej atmosfery podczas zajęć treningowych i meczach kontrolnych.

Wszystkich chętnych do uprawiania piłki nożnej zapraszają trenerzy oraz kluby na swoje treningi.