Dużą niespodziankę w Nowogrodzie B. 1 grudnia 2022r. sprawiły dziewczynki starsze z ZSP Bobrowice, wygrywając wszystkie mecze w drużynowym półfinale w badmintona LOM, zajmując I miejsce w tym turnieju. Zwycięstwo to zagwarantowało nam awans do “mikołajkowych” finałów wojewódzkich LOM, które zostaną rozegrane w  hali “Olimpia” w Babimoście 6.12.2022r.  Podczas 4 meczów, Nasze “super dziewczyny” pokonały kolejno:

SP 8 Nowa Sól 3-0, Katolicką Szkołę Podstawową z Żar 3-2, po zaciętym meczu, który już przegrywały 0-2, gdzie kluczem była gra deblowa, która posłużyła dziewczynom do wzmocnienia psychicznego i podniesienia się po dwóch porażkach singlowych. Dziewczęta w tym meczu pokazały prawdziwy charakter sportowy i mocną psychikę, zwyciężyły po 2-1 w każdym z trzech meczów.

Tym pojedynkiem u pozostałych uczestników, potwierdziły pewne aspiracje, jako poważny kandydat do gry o awans. W kolejnych meczach zawodniczki nasze pokonały gładko zespół z Babimostu 3-0 oraz gospodynie z SP 2 Nowogród B. też 3-0.

Na zakończenie otrzymując dyplom z I miejscem dziewczyny obiecały ambitną postawę w finałach, w których chcą powalczyć o strefę medalową. SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY: Alicja Duś, Nikola Puchta oraz Daria Uller.

OGROMNE GRATULACJE DZIEWCZYNY I TRZYMAMY KCIUKI ZA UDANE FINAŁY!!!!