W Nowej Soli 3 kwietnia 2023r. w hali MOSiR, gdzie grają szczypiorniści MKST “Astra”, odbyły się półfinały wojewódzkie LOM w piłce ręcznej chłopców młodszych z klas VI-IV SP. Reprezentacja naszej szkoły, jako mistrz powiatu krośnieńskiego uzyskała awans do mistrzostw rejonu zielonogórskiego. Niestety zawody rejonowe nie odbyły się ze względu na nie przeprowadzenie mistrzostw powiatu ziemskiego i grodzkiego. W ten sposób jako jedyny uczestnik rejonów drużyna nasza uzyskała awans do 1/2 finałów. W zawodach tych udział wzięły jeszcze 2 zespoły zwycięzcy drugiego rejonu SP 3 Nowa Sól oraz SP 2 Żagań.

Pomimo ambitnej walki zwłaszcza z gospodarzami z SP 3, kiedy to kilkakrotnie uzyskiwaliśmy remis nasi zawodnicy dwukrotnie musieli uznać wyższość naszych przeciwników. Z techniczną z podobnymi warunkami fizycznymi do naszej drużyny, drużyną z Nowej Soli przegraliśmy 13:19, a z rosłymi zawodnikami, którzy zdecydowanie grali mocną fizyczną i siłową piłkę ręczną 2:14. Pomimo tych porażek nasi zawodnicy dzielnie próbowali ładnymi akcjami zdobywać bramki, zwłaszcza po indywidualnych kontratakach Tymka Bednarza oraz rzutami z drugiej linii Radka Dusia.

TYM SAMYM 3 MIEJSCE W PÓŁFINAŁACH DAŁO NAM 6 MIEJSCE WŚRÓD WSZYSTKICH SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W KATEGORII IGRZYSKA DZIECI. w FINALE SPOTKAJĄ SIĘ ZESPOŁY z: Nowej Soli, Żagania, Słubic i Przytocznej.

Najwięcej bramek zdobył: 6 Radek Duś, 4 Tymek Bednarz, 3 Fabian Gumienny, 1 Mikołaj Gawryliuk, 1 Kacper Klubów.  W bramce znakomicie spisywał się nasz bramkarz Fabian Suchodolski.

Pozostali zawodnicy: W. Trąbski, W. Szajek, A. Szobert oraz chłopcy z 4 klasy W. Szobert, W Pająk, M. Janicki.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy męskiej twardej postawy zaangażowania i zachęcamy do dalszej ciężkiej pracy na zajęciach treningowych “Sport Klubu”. GRATULACJE!