Jak co roku pod koniec czerwca kończą się piłkarskie rozgrywki ligowe. W mijającym sezonie w rozgrywkach Lubuskiego Związku Piłki Nożnej brały udział 3 nasze zespoły funkcjonujące na terenie gminy Bobrowice. W A klasie grupy 2 seniorów, drużyna LKS Bóbr IPME zajęła 5 miejsce, utrzymując się zdecydowanie i bez problemów w zreformowanej nowej grupie. W ramach reformy rozgrywek na sezon 2023/24 z 4 grup pomniejszono ilość grup do 3 w okręgu zielonogórskim, a z 3 grup do 2 grup w okręgu gorzowskim. Dlatego z grupy 2 spadało, aż 5 zespołów włącznie z zespołem z Nowogrodu Bobrzańskiego.
https://lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=48310

Drugą drużyną z LKS Bóbr Bobrowice był zespół trampkarzy, występujący w terenowej III lidze, podokręgu Krosno Odrzańskie. W tej klasyfikacji nasi młodzi zawodnicy i zawodniczki zakończyli sezon również na 5 miejscu. https://lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=52399

Trzecim zespołem piłkarskim byli zawodnicy z KS Energetyk Dychów, występujący w B klasie podokręgu Krosno Odrz. Piłkarze z Dychowa zajęli w swojej grupie również 5 miejsce  https://lubuskizpn.pl/extranet/?action=getTable&play_id=48366

Podsumowując występy naszych piłkarzy można ocenić sezon u wszystkich na “5-kę” 😉

Wcześniej swoje rozgrywki ligowe zakończyli tenisiści stołowi Bobru, którzy w A klasie zajęli 3 miejsce.

Podczas rozgrywania ostatniej A-klasowej kolejki, na stadionie w Bobrowicach odbyło się również uroczyste pożegnanie trenera “Bobrów”, Arkadiusza Żyluka, który udanie przez siedem sezonów prowadził zespół seniorów. W czasie tej wieloletniej pracy, trener Żyluk ustabilizował pozycję i skład zespołu w zielonogórskiej A klasie, będąc kilkukrotnie bliskim walki o awans do ligi okręgowej. Swoje doświadczenia zawodnicze, które wyniósł z takich klubów jak: Budowlani Lubsko, Promień Żary, Górnik Polkowice – ekstraklasa, Lechia Zielona Góra oraz Polonia Słubice – III liga, pomimo wielu trudności, starał się przełożyć na boisku w Bobrowicach. Występując i kończąc tym samym, tutaj, wieloletnią przygodę zawodniczą, po raz ostatni założył koszulkę i opaskę grającego trenera.

Za wszystkie lata, miesiące, tygodnie i dni spędzone w naszym sportowym środowisku TRENERZE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, życząc tym samym zdrowia i upragnionego wypoczynku z wnuczkami.