Narodowy Dzień Sportu, obchodzony 17 września 2023 roku, to również symboliczna data, która 84 lata temu dobitnie utrwaliła się w pamięci wielu Polaków i całego kraju. W tym dniu oraz w okresie mijającego tygodnia, na terenie naszej gminy odbywały się  i będą się jeszcze odbywać różne imprezy sportowe dla dzieci i dorosłych, których organizatorami były nasze kluby sportowe, ZSP w Bobrowicach oraz GOKiS. Ostatnią sportową imprezą dnia 21 września 2023r, w czwartek, będzie gminny turniej szkół podstawowych w badmintonie dziewcząt i chłopców w ramach igrzysk dzieci i igrzysk młodzieży.

1. Inauguracja Sportowego roku szkolnego 2023/24 biegi na dystansach 300m, 600m, 1000m.

Dnia 14 września 2023 r, w czwartek, od godziny 11.00, na stadionie wiejskim GOKiS w Bobrowicach  w ramach inauguracji roku szkolnego 2023/24 oraz tygodnia związanego z “Narodowym Dniem Sportu”  odbywały się biegi dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bobrowicach. Wspólnie przygotowana impreza sportowa, w której fundatorami medali oraz poczęstunku w postaci owoców, wody i kiełbasek na grilla byli kolejno Pani Dyrektor Szkoły A. Kasprzyk, a także Dyrektor GOKiS M. Pietrucha.

Na starcie ośmiu biegów w różnych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców, stanęło 120 uczniów od oddziału “0”, aż do VIII klasy.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli uczniowie z zerówki i I klasy SP, najpierw dziewczynki, a następnie chłopcy. Wystrzał z pistoletu startowego nie przeraził większości biegaczy, a tylko nielicznie ruszyli z opóźnieniem. Wszystkie wyścigi nosiły w sobie elementy wysiłku, radości ale też smutku, bo nie wszyscy mogli zająć I miejsca. Natomiast wszyscy, którzy ukończyli swoje biegi i dotarli do mety mogli poczuć się jak zwycięzcy.

Zwycięzcy wśród kategorii:

“0” – I SP / dziewczynki: 1. Karczewska L, 2. Dziurla Z, 3. Kozak M.

“0” – I SP / chłopcy: 1. Suchodolski, 2. Górski, 3.

II – IV SP / dziewczynki: 1. Welc E, 2. Rowińska L. 3. Karolczak L.

II – IV SP / chłopcy: 1. Węgrzycki Wł, 2. Piecuch Sz, 3. Szajek Sz.

V – VI SP / dziewczynki: 1. Wenkler A, 2. Wiśniewska D. 3. Welc L.

V – VI SP / chłopcy: 1. Trabski W, 2. Pająk W, 3. Szajek W.

VII – VIII SP / dziewczynki: 1. Murawa Z, 2. Pająk G. 3. Skurzyński A.

VII – VIII SP / chłopcy: 1. Suchodolski F, 2. Bednarz T, 3. Duś R.

 

2. Ligowe mecze piłkarskie, sobotnia i niedzielna kolejka 16/17 września 2023:

  1. III liga okręgowa trampkarzy: LKS Bóbr Bobrowice – Spartak Budachów 5 : 2,
  2. A klasa “Keaza” gr. 1 seniorów: Odra Glińsk – LKS Bóbr Bobrowice 3 : 2,
  3. Turniej ligowy orlików bez wyników: LKS Bóbr Bobrowice, Tecza Homanit Krosno Odrz., Czarni Czarnowo, UKS Perła Cybinka, Spartak Budachów.
  4. B klasa “Keaza” gr. Krosno O.: Energetyk Dychów – Sparta Nietkowice 1 : 3.