W sobotę 11 listopada 2023 zakończyły się wszystkie mecze naszych gminnych drużyn piłkarskich.

W tej najbardziej powszechnej, uprawianej i najwięcej zrzeszającej zawodników dyscyplinie sportowej, jaką jest piłka nożna, w naszej gminie, tej jesieni mieliśmy, aż 4 drużyny w tym 3 drużyny z LKS Bóbr IPME Bobrowice (ponad 70 zawodników i zawodniczek) i 1 z KS Energetyk Dychów (ok. 20 zawodników).

Najwyżej bo na 1 miejscu w III lidze okręgowej uplasowali się jesienią trampkarze z LKS Bóbr Bobrowice, chłopcy z rocznika 2009-2010-2011.

W grupie najmłodszych naszych piłkarzy, w orlikach mecze ligowe w formie turniejowej rozgrywały się bez tabel wynikowych, gdzie najważniejszym zadaniem i celem strategicznym, szkoleniowym były mecze i pojedynki bez wyników. Tam nasi młodzi zawodnicy również pokazali spore umiejętności i zaangażowanie. Wraz z trenerem i rodzicami tworząc podbudowę dla starszych zespołów klubowych.

W tej kategorii podziękowania należą się rodzeństwu: trenerce Dominice Nowak oraz trenerowi UEFA B Remigiuszowi Nowakowi, którzy od lat zajmują się szkoleniem dzieci i młodzieży w Bobrowicach.

W drużynie seniorów, po zreorganizowanych i zreformowanych rozgrywkach ligowych Lubuskiego ZPN tj. zmniejszeniu ilość grup A klasowych z 4 do 3, na półmetku, po jesieni dobre miejsce wywalczyli seniorzy z LKS Bóbr zajmując 7 miejsce z dorobkiem 21 pkt., a zespół ten prowadzony jest przez trenera UEFA A Karola Widerowskiego, który ponownie rozpoczął pracę w Bobrze w tym sezonie.

Natomiast w zreorganizowanych i powiększonych grupach B klasowych 8 miejsce, 15 pkt. też dobre zajęła drużyna KS Energetyk Dychów z trenerem UEFA B Mateuszem Walczakiem .

Wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom życzymy zdrowych i udanych treningów zimowych na obiektach i w hali GOKiS w Bobrowicach oraz zrealizowania w pełni planów szkoleniowych i sparingowych w zimowym okresie przygotowawczym, a także większej ilości zdobyczy punktowej w rundzie wiosennej, która rozpocznie się w połowie marca 2024r.