W przeddzień mikołajkowy 5 grudnia 2023r., w Bobrowickiej hali GOKiS odbywały się imprezy sportowe dla naszych uczniów ze szkół podstawowych w Bobrowicach i Dychowie. Wykorzystując okazję dnia Św. Mikołaja spróbowaliśmy zintegrować nasze dzieci i młodzież szkolną w formie aktywizacji sportowej w szermierce oraz piłce nożnej. Do tej akcji przystąpiło ponad 50-cioro uczniów i uczennic.

W pierwszej części można było obserwować i wziąć udział  w zajęciach z szermierki, pod doświadczonym okiem trenera Wojciecha Mroza, włącznie z próbą prowadzenia walk na szpady, a także mini turniejem z pojedynkami do 4 punktów/trafień .

Po szermierce sześć zespołów, (3 dziewcząt i 3 chłopców) rozegrało piłkarski turniej. Przy wielkich emocjach na boisku i zwłaszcza głośnym dopingu z trybun, oglądaliśmy ambitne i twarde pojedynki oraz piękne akcje, bramki i parady  bramkarzy. Na zakończenie turnieju dla wszystkich uczestników treningu szermierki oraz zawodników z drużyn piłkarskich zostały wręczone paczki od Mikołaja, które wręczała Pani Dyrektor Anna Kasprzyk. 

Wyniki turnieju dziewcząt: 1 miejsce – SP Bobrowice dziewczynki młodsze, 2. SP Bobrowice dziewczynki starsze, 3. SP Dychów. 

Wyniki turnieju chłopców: 1 miejsce – SP Bobrowice chłopcy starsi, 2. SP Bobrowice chłopcy młodsi, 3. SP Dychów. 

W dzisiejszych formach aktywności fizycznej i integracji uczniów i uczennic, wyniki tych pojedynków zarówno w szermierce, jak i w halówce nie miały żadnego znaczenia. Liczył się tylko zdrowo i aktywnie spędzony czas, nabycie nowych umiejętności i kompetencji oraz wytworzenie endorfin – hormonów szczęścia, które są niezbędne dla zdrowego rozwoju naszych dzieci. Wszystkich chętnych do uprawiania tych dyscyplin oraz innych prowadzonych w ramach zajęć w Bobrowickiej hali zapraszamy do aktywnego udziału.