W Gubinie na stadionie MOSiR-u 16 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Z naszej gminy startowały cztery drużyny sześcioosobowe Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bobrowicach oraz jedna drużyna Zespołu Szkół Samorządowych z Dychowa. Podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych wszystkie nasze reprezentacje podjęły ambitną walkę z większością gubińskich szkół.

W kategorii  dziewcząt młodszych mistrzynią powiatu została Zuzanna Murawa pokonując w wydłużonym finiszu koleżankę klubową z Krosna Odrz. Zuzanna na podium mistrzostw powiatu w tej kategorii stanęła już trzeci rok z rzędu, a drugi raz na najwyższym. Jako mistrzyni powiatu wywalczyła awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Babimoście 25 kwietnia 2024r. W klasyfikacji drużynowej dziewczynki z Bobrowic zajęły II miejsce, ulegając SP 2 Gubin, pozostałe dziewczynki w kolejności na mecie: L. Menartowicz-11, A. Wenkler-12, Wiśniewska D.-13, A. Brzezińska, I. Hudyka. III miejsce – SP 3 Gubin, 4-SP Grabice, 5-SP 1 Gubin, 6-SP Czarnowice.

W kategorii chłopców młodszych nasi zawodnicy wypadli zdecydowanie gorzej zajmując w klasyfikacji drużynowej V miejsce, przegrywając z: SP 2 Gubin, SP 5 Gubin, SP 3 Gubin i SP Grabice. Najlepsze miejsca zajęli: 18 W. Trąbski, 20 W. Szajek.

W kategorii dziewcząt starszych rocznika 2009-2010 drużyna z Bobrowic zajęła również jak młodsze II miejsce, a najlepsze miejsca zajęły: 9-G. Pająk, 10-D. Konopka, 11- N. Wiśniewska, 16-A. Skurzyński. Drużyna dziewczynek z Dychowa zajęła V miejsce.

W kategorii chłopców starszych 2009-2010 drużyna z Bobrowic zajęła również II miejsce ulegając SP2 Gubin. Najlepsi z naszej drużyny na mecie byli: 7-F. Suchodolski, 14-T. Bednarz, 15-R. Duś.

Na zakończenie nasze drużyny udały się do McDonalda w Gubinie.