W piątek 11 listopada 2022r. obchodziliśmy 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Naszej Ojczyzny, którą odprawił Ks. Proboszcz Jerzy Waściński.

Po Mszy Świętej odbył się wspólny przemarsz pod Pomnik Pamięci Bohaterom Walki o Wolność Polski, aby oddać hołd i wyrazić szacunek wszystkim Bohaterom, którzy swoim męstwem i odwagą sprawili, że żyjemy dziś w Wolnym Kraju.

Zwracając się do zgromadzonych Wójt Gminy Bobrowice Wojciech Wąchała podkreślił, iż Bohaterami byli ojcowie polskiej niepodległości Józef Piłsudzki, Roman Dmowski, Wincenty Witos, oraz nieprzeliczone pokolenia Polaków, które od czasów pierwszego rozbioru walczyły o utrzymanie i odzyskanie niepodległości własnego państwa. Zaznaczył również, że bohaterskich postaw możemy dopatrywać się wśród nas – Polaków. Niejednokrotnie jako naród pokazaliśmy, że w chwilach zagrożenia jesteśmy w stanie się zjednoczyć i wspólnie przezwyciężać przeciwności. Odnosząc się do wszystkich obecnych Wójt Wojciech Wąchała podziękował za to, że pomimo wielu trudności mieszkańcy naszej gminy znajdują w sobie siłę, aby w poczuciu wspólnoty budować ten fragment Polski, jakim jest nasza Mała Ojczyzna.

Złożenie wieńców przy pomniku oraz wspólne odśpiewanie Roty zakończyło pierwszą część uroczystych obchodów Święta Niepodległości.

O godzinie 17 spotkaliśmy się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bobrowicach na wspólnym śpiewaniu Pieśni Patriotycznych. Tego dnia na naszych stołach gościły ulubione dania Marszałka Piłsudskiego. Zaangażowanie obecnych we wspólny śpiew wywołało niesamowite poczucie jedności, oraz podkreśliło patriotyczny charakter Święta Niepodległości. Wspólny śpiew przeniósł nas do historii naszej Ojczyzny oraz sprawił, że był to wieczór pełen zadumy, refleksji i wzruszeń.

Bardzo dziękujemy Wszystkim za wykazanie patriotycznej postawy poprzez obecność i godne świętowanie 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.